19.04.2024 15:05
Navigace
Shoutbox
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

vofi
27.12.2022 16:56
Hezký nový rok přejeme z Hegyka.[b] Šklebící se [/b]

Jarda a Maru
23.10.2022 18:54
Ahoj Vofíci, užívejte si to ... my se chystáme v půlce listopadu do Dunajské Stredy a jestli nevymyslím něco jiného, tak o Vánocích tamtéž Úsměv

vofi
22.10.2022 21:45
Pěkný pozdrav z Hegyka !!!! Úsměv

RadekH
01.06.2018 20:12
V Budišově je hezký kemp a super langoše.

Jarda a Maru
01.06.2018 20:04
Prší, prší, jen se leje.... Zdravíme vás všechny z Budišova nad Budišovkou. Zítra Kružberk a Slezská Harta. ☔ ☔ ☔🌟🌟🌟

Diskuze fóra
Nejnovější diskuze
· TIPY NA VÝLETY
· Jarní výjezd od 25...
· žumpa - co na srdci...
· Narozeniny,jmeniny
· Adminovy výjezdy
Nejdiskutovanější
· TIPY NA VÝLETY [248]
· Jarní výjezd od... [11]
Poslední články
· ŠEJBA Jaroslav HALA...
· Z kopce do kopce
· Trajekty
· Když se chce, všec...
· Tankování
Číst diskuzi
KK 50 + f » Pokec - "klubová akademie" » Pokec - ostatní
 Vytisknout diskuzi
žumpa - co na srdci, to na monitoru
yetti
Letos v zimě jsem se mimo jiné věnoval i autu. Chtěl bych něco víc do divočiny, nejlépe 4x4, ale konto po stavbě domku řeklo dost a bude se šetřit. Nicméně ten můj stařeček potřeboval něco málo vylepšit a opravit. Začal jsem ulomeným plastovým nášlapem. Pod ním to bylo shnilé, takže dolu i ten druhej, nový prahy, vystříkat dutiny, ošetřit spodek ..... pak mi praskl brzdící váleček na zadním kole, takže všechny nové a když už se řešili brzdy, tak raději celé včetně trubek - přeci jen jezdím hodně v kopcích a vozím děti .... a když už to bylo na heveru, tak nové uložení motoru, páč jeden silenblok byl prasklej .... a nové kožiska a táhla u řízení a to servo co se našlo že teče je už taky celé nové ..... no spojka zabírala úplně nadoraz a .... je prostě taky celá nová. V mrazech ten jednosvíčkovej motor při startu trucoval, takže krom základního servisu filtrů a kapalin ještě nová svíčka a nová vana motoru, abych neucmrdával oil ..... a proč ne nové přední tlumiče, když jsou oba vyteklé .... je to fakt znát a měchy na zadní nápravě od Ládi super, ale obě pera prasklé, tak jsem tam dal nové a dvouperové .... najednou je to jiná liga, auto je tiché, startuje na první start, stabilní, menší spotřeba, brzdí a zatáčí a jak si nádherně přede ..... a teď mám chuť se pověnovat boudě. Všichni mě odrazují, že se to nevyplatí, je to stařeček z roku 1995, ale když ono má takové svoje kouzlo a mám k němu osobní vztah. Chtěl bych sundat klimu, opravdu jsem ji nikdy nepotřeboval, přetěsnit okna, zrevidovat ty svazky kabelů co možná ani nejsou potřeba, opravit drobné šrámy, zjednodušit vše na základní aby se toho mohlo co nejméně podělat .... ale bojím se, že až začnu řešit ty okna, nebudu spokojenej se stavem výdřevy (před rokem mi tam zateklo střechou a než jsem to zjistil a přetěsnil, mělo to dost času napáchat dřevo škandál. Už vymýšlím kompletní repasování opláštění, že bych to nejraději celý rozebral a udělal znova z lehkých ale pevných materiálů , možná i bez dřevěné výdřevy a spojů a měl pak na dalších ....xxx cet let vystaráno. Naštěstí nemám kde to mít v teple pod střechou, takže jsem se na demontáž ještě nevrhl. A taky je přednější dodělat okolí domku a zkolaudovat ho, abych měl po letech papírově rozumné bydlení. A když bych to rozdělal, nedá mi to to nedodělat a nebudu pak mít čas na kluky a na práci a nebude čím jezdit. Udělat to budu muset, bojím se, že tam znovu zateče a že je nejvyšší čas. To staré auto si našlo místečko v mém srdci a tak se mi nechce dát na rady a prodat ho, ale chce se mi to dotáhnout. Je jen problém kdy, kde a za co Úsměv Úsměv

.... a proč to píšu? Jen tak, někomu jsem to musel říct Úsměv
 
http://soumar-sro.cz
stemi
Radku když užjstoho tolliko na autí podělal, tak mě osobně by to bylo nesmírně líto nedat to dle Tvých plánů ouplně do rychtyku s jistotou na co se spolehnout..koupíš jiné a může to být dáááleko horší aj nového modelu. Holte chce to čas i ty finance a tak Ti držím palečky Mrknutí
Upravil/a stemi dne 24.02.2017 07:50
 
JosDosk
Ahoj. Náš první karavan, který jsem znal od zakoupení dvou tabulí ocelového plechu 1,3 mm a půl tabule 1,5 mm na zhotovení samonosného podvozku, dále nosníků, 18 tabulí hliníkového plechu 0,63 mm, 4 tabulí 1 mm, atd., atd., tak byl skutečně naše třetí dítě, pak najednou byl už jen můj. Nedal bych jej pryč, kdyby už zabydlení, ale hlavně pak odjezd domů nebyl přece jen náročnější, než u pevného karavanu. Ale hlavně, že zůstal v rodině. Weltbummler TEC mám od r. 2010 a mým dítětem se už dávno stal. Kdo to trochu sledujete, tak seznáte, že už je tam mnoho věcí jinak, a mnoho dalších zlepšení, která jsou jedinečná.
Ale co teprve můj Ford Mondeo II BNP Turnier s motorem RFN rv. 1999. Takový se dnes prodává za méně, než deset tisíc v českých. Ale kdo takové auto koupí (nemyslím to moje), tak je tak akorát na odvoz k ekologické likvidaci. Já jsem za vyvaření lemů zadních blatníků, prahů, výměnu zadních pružin (jedna prasklá), spodních příčných ramen vzadu a zadních tlumičů přesto dal 18 600 Kč. A je to prolité Rezistinem ML a zespodu nástřik, (pravidelně se opakující), že smrdí celý barák od toho. Ale to dnes nikdo neuzná, spíš nevěří, že to auto je (teď) v perfektním stavu vč. motoru a převodovky, takže neprodávat. Víc, jak deset tisíc bych za něj stejně nedostal, i kdyby to auto mělo zlatou svatozář okolo sebe. Čáo,Pepa
Recesista a mystifikátor
 
yetti
.... no a aby toho nebylo málo, tak je stále ve hře ta moje další cestovní sauna. Někdo to ale musel světu prozradit, protože se již objevila podobná varianta https://www.sauna...-atv-sauna . Poněkud nepraktická, malá a asi i těžká a do té mé univerzální to má daleko a navíc je neskutečně drahá i po slevě, ale je vidět, že to je nápad hodný realizace. Ale kde brát čas na ty tvůrčí nápady a aktivity. Chutí tvořit mám na rozdávání, ale kdy to všechno dělat netuším.

Kutilové teroretici i praktici, kdybyste se rozhodli vytvořit novej skelet mému bydlíku, šli byste cestou kompletního rozebrání, nebo postupně stěnu po stěně a nakonec novou střechu? A pro inspiraci, jakou skladbu stěn byste upřednostnili? Lekhou, pevnou, levnou a se super izolací. Myslím že mi to nakonec nedá spát. Mám tu myšlenku v hlavě už dva roky a je to výzva .... že sem se vůl narodil tak ješitnej a aktivní, mohl jsem mít tolik času a klidu Úsměv Pff

..... Hanka se včera ptala, kdy prej dodělám sklep. Prý by ho chtěla (potřebovala) letos používat. Auuuuuu ... Zatím jsem vykopal obrovskou díru ve stráni a udělal desku .... asi to budu muset do jara alespoň vyzdít a vylejt betonovej strop, jinak se tý hromady země a kamení nezbavím a kdo to má furt poslouchat Úsměv .... Hani, jednou to klapne neboj Úsměv
 
http://soumar-sro.cz
Robert
yetti napsal:
je to stařeček z roku 1995, ale když ono má takové svoje kouzlo


Máš to Radku těžký. Na dvou frontách bych ale nebojoval. Jseš mladej, času dost. Nejdřív dodělej barák, tvůj "stařeček" počká. Mrknutí

Já stařečka nemám, můj karavan je ještě jinoch (1986), ale taky ho opečovávám s láskou. Už jsem na něm měl rozebráno, renovováno či vyměněno vše. Poslední tajná komnata byla náprava, ale i tu už jsem před třemi léty vyndal, rozebral (chtěl jsem ji otočit kvůli lepšímu vyvážení boudy, ale bylo by to velmi náročné), takže už na bydlíku není nic, co bych neměl (alespoň jednou ) v ruce. Na to je třeba, kromě lásky a peněz, čas. Ten teď nemáš, tak to nech na pak. Úsměv
 
yetti
což o to Roberte, barák už mám uvnitř hotovej. Teď o víkendu osadím venkovní parapety a jde se natáhnout již zateplenou fasádu ... tady čekám od podzima na počasí. Pak už jen hromosvod a svody okapů a je hotovo a může se kolaudovat. Na parcele ten sklep a uvést okolí do původního, zelenýho stavu. Přední plot s bránou ještě počká, nemám jasno o tom jak to chci. Cca za měsíc až dva bych se měl teroreticky nudit a štěstí přeje připraveným. Jsem moula co musí mít vše dopředu předpřipravené na několika frontách, abych pak neměl prostoje. Šel jsem touhle cestou i s baráčkem a proto jsem se za 3 měsíce stěhoval a zvládl ho svépomocí za půl roku do finále .... vlastně dál než jsem doufal. Včetně veškerého vybavení a půdy, co měla být možná někdy v důchodu.

Takže pokud se vrhnu na bydlíkovou boudu, tak nejspíš až na podzim po prázdninách, ale to musím mít jasno co budu páchat, musím mít materiál, místo kde, snad i za co a proto se snažím na to připravit, sondovat, sbírat zkušenosti a postřehy, studovat pracovní postupy, tendrovat ceny atd. Zatím se nikomu nedaří mne odradit. Nový auto nechci, nemaj to správný kouzlo a bál bych se do něj vzít děti a zajet s ním do přírody. A ten brumlavej nádhernej zvuk ..... asi sem nemocnej.

....ale pravdu máš, najednou se to všechno nedá udělat ..... připravit se na to ale jooooo Úsměv .... a opravdu se bojím, že dodatečné přetěsňování je jen málo funkční záplata Smutný
 
http://soumar-sro.cz
Admin_Radek
Ahoj, já už můžu zahlásit ukončení prací na karavanu. Už se s ním dá jet. Dnes jsem dodělal připojení trakční baterky do rozvodu karavanu. Je zajímavé, že řídící jednotka při připojení na baterku vybírá, která světla se můžou zapnout- respektive ne která, ale kolik. Takže když zapnu světlo nad stolem a v kuchyni, na záchodě už sedím potmě. Ale když předtím v kuchyni světlo vypnu, záchod svítí. Řídící jednotku nezajímá, že místo halogenek jsem dal všude LEDky a stejně víc jak dvě světla naráz nepustí.

Zatím nemůžu napojit solární panel, protože ještě není dost teplo na SIKAFLEX. Během podzimka a zimy se podařilo:

- vyměnit všechny halogenky (asi 25 ks) za LEDky a snížit spotřebu osvětlení o cca 80-85%
- vymontovat spálený světelný řetěz nad sezením a dát místo něj LED pásek a přidat ještě stmívač
- přitvrdit postel - zdvojení lamel v roštu vč. nastavitelné tuhosti lamel
- nová matrace - místo měkké pružinové je teď pěnová s kokosovou vrstvou
- nový držák TV
- natahané dráty (anténa, HDMI a externí IR senzor na satelit)
- dvě 12 V zásuvky na TV a SAT a 2 USB na nabíjení mobilů
- LED světlo do skříně s IR senzorem
- instalace moveru a trakční baterky
- instalace ULTRAHEAT
- instalace 440 cm markýzy
- připojení trakční baterky do energobloku přes MPPT regulátor

A to je zatím všechno. Čeká mě ještě namontovat trezůrek, solární panel, DVB-T anténu, držák kol, další 12 V zásuvky a pak už jen jezdit a jezdit......

Tak jsem se vykecal, ale tady v žumpě to nevadí Šklebící se.
Radek 50, Pavla 45, Ruda 18, Honza 15, mali kresařici Chipík a Zorro, všeci béváme na órodné Hané
 
Jana a Petr Maixnerovi
Ahoj také jsem přemýšlel o telce, ale nakonec asi zůstaneme u noťasu a externího HD. V telce dávají většinou houby.
 
Robert
V telce dávají počasí a z externího HD si před spaním pouštíme "večerníček" (mám stažených 380 filmů). Ale hlavně - noťas žere nejméně 3x víc proudu. Vyděšený
 
yetti
..... Tak jsem se vykecal, ale tady v žumpě to nevadí Šklebící se.

tak tak .... žumpa by měla snést bez problémů veškeré sra...y ne? Úsměv

Ale jinak sis na karavanu máknul Úsměv. Těším se až nás seznámíš. Já ten můj letos asi jen přetěsním a pak časem uvidím .... ono to nějak dozraje a co se má stát se stane, že?

Telku nechci a nemám ani doma a ani v bydlíku, čučim tak maximálně do krbu nebo na tablet, kterej je na všechno ostatní - internet, filmy, hry pro prcky, navigace atd v jednom. Na počasí koukám z okna, stejně jim ty typy většinou neklapnou Pff
 
http://soumar-sro.cz
stemi
Chlapci prosím Vás a co to je ta telvýze ?ZamračenýÚsměv
 
JosDosk
Ahoj. Kdyby za mnou někdo přišel a navrhoval mi, že mi zcela bezplatně nainstaluje do karavanu televizi v rámci nějakého sociálního výzkumu, podporovaného grantem, tak jej poženu - bohužel v karavanu nemáme dlouhý cirkusácký bič - ale máme mimořádně dlouhou, kovovou nazouvací lžíci, tak ta by se hodila dobře. Bydlíme každý sám doma a spolu jsme jen v karavanu, a event. na různých výletech, naposledy poslední týden v prosinci před vánoci, pondělí až čtvrtek v lázních Skalka. Tak je škoda, abychom, když jsme spolu, čuměli na televizi, na thrilery, na horory - toho jsme si každý prožili v reálu a na vlastní kůži ve svém životě dostatečně.
Chápu, že když jsou účastníci zájezdu děcka, ty nudí naprosto všecko, nejméně televize a tablety, tak co s nimi. Čáo, Pepa
Recesista a mystifikátor
 
Jana a Petr Maixnerovi
Ahoj Roberte ten noťas je dobrý taky na fotky. Vždy se snažím večer nahrát to co jsem nafotil a vyházet to co se nepodaří a že toho je. Jen mám strach, nechávat ho v autě ahoj Petr
Upravil/a Jana a Petr Maixnerovi dne 27.02.2017 20:37
 
Robert
Jana a Petr Maixnerovi napsal:

noťas je dobrý taky na fotky

Naprostý souhlas. Každý večer (o dovolené) také přetáhneme fotky a videa do PC. Ani né tak proto, aby jsme je vytřídili, ale shlédneme denní produkci a zároveň tím zálohujeme snímky. Doma to z foťáků stahuji do velkého počítače, v kterém to teprve třídím. Vloni jsem s tím měl problém, neb Hanky nový stroj Canon si dělal každý měsíc nový adresář a do něj ukládané fotky čísloval vždy od jedničky. Takže od května do srpna to byly 4 adresáře a tím i 4 různé fotky pojmenované 1, 2, 3 atd. Když jsem to potřeboval mít v jediném bloku, tak jsem předem musel všechny fotky (přes tisíc) růčo přejmenovat. Ještě jsem si při té debilní práci říkal, že určitě existuje nějaký způsob, že by to ten stroj udělal sám, ale to bych do toho asi musel víc vidět. www.celysvet.cz/skin/smile/s8668.gif
 
Jana a Petr Maixnerovi
Ahoj já mám také Canon EOS 1100 a u něj je číslování OK. Obdivuji tvojí trpělivost!!!
 
Robert
Trpělivosti moc nemám, ale co mi zbývalo. Ten problém vznikl tím, že foťák byl nový a potřeboval jinak nastavit. Adresář si to sice udělá prvního v měsíci i nadále, ale změnil jsem číslování na kontinuální. Větší problém byl při sestavování videa z 350 sekvencí. Ty pocházely ze 3 přístrojů a aby byly za sebou přesně tak, jak postupně vznikaly, chyběly mi "průvodní časové údaje", které běžně mají všechny fotky. Byla to práce na dlouhé zimní večery. www.celysvet.cz/skin/smile/s11943.gif
 
Jana a Petr Maixnerovi
Ahoj Roberte já také moc trpělivý nejsem a proto jsem vyřešil tak, že jsem k tomu velkoryse pustil Janu.
 
yetti
.... chtěl jsem něco napsat o členství v klubech a jiných organizací, ale asi by to bylo poslední co bych zde napsal. Asi by to ani žumpa nesnesla Úsměv .... jestli Vám to nevadí, já jsem zde jen proto, že si Vás vážím a mám Vás rád. Jste stejné krevní skupiny a mám si s Vámi co říct a do ničeho mne nenutíte ... a to mi k životu stačí Úsměv

Živé a organizované nás nedostanou Pff

Váš REBEL NA VOLNÉ NOZE
 
http://soumar-sro.cz
Robert
Protože jsem ze štaflí spadl před týdnem a za tu dobu mi kotník zmodral (tak velkýho moncla jsem ještě neviděl) a večer je vždy nateklý, vydal jsem se dnes na rentgen. A jak si tak v čekárně sedím, přišla jakási postava (pod 150cm, cca 40kg) s dcerou a u pultíku začal nevšední rozhovor, který nešlo přeslechnout:

sestra - s čím k nám jdete?
p - dcera spadla na hlavu
s - dejte mi kartičku
p - nemám ji sebou
s - tak kartičku dcery
P - taky nemám
s - to takhle nejde, sakra, tak alespoň občanku
p - nemám
s - rodné číslo?
p - nevím
s - tak co s váma? Už jste u nás někdy byla
p - ano
sestra zašla do vedlejší místnůstky s kartotékou
s - vaše jméno
P - Balogová
sestra chvíli hledá a ptá se
- křestní jméno
p - Dana
s - kdy jste se narodila
p - nevím
s - kolik je vám let
p - 30. ...né 31
s - tady mám nějakou Danu Balogovou ročník 1982. Jste to vy?
p - nevím
s - s čím jste u nás byla
p - s kolenem
s - jo, s levým kolenem, tak to budete vy a pamatujte si, že ode dneška je vám 35 let.

Mě zavolali do ordinace, takže jsem další neslyšel, ale ono mě to stačilo. I toto je možné v jednadvacátém století. Úsměv

PS Kosti jsou OK, asi nějaká zhmožděnina.
 
JosDosk
Ahoj. Týden s pohmožděným kotníkem, tak to je tedy výdrž. Naštěstí jen pohmožděnina. Já jsem si urval Achylovku v úterý, napřed jsem si musel opravit alternátor na mém Mondeu - nedobíjel, musel jsem vyměnit kolektor a kartáče s regulátorem, k obvodnímu jsem šel v pátek ráno a hned do nemocnicev Přerově, pan primář z ortopedie měl službu na pohotovostní úrazovce, křičel na mne 1/2 hodiny a ve tři odpoledne mne operovali a nohu mi dali až po zadek do sádry. Takže měl jsem hned dostatek času já i za mnou stojící můj karavan KAPR. Čáo, Pepa
JosDosk přiloženo následujícíobrázek:
100_0041-001.jpg

Upravil/a JosDosk dne 13.03.2017 14:47
Recesista a mystifikátor
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 99
· Nejnovější člen: zlebaci
Události
<< Září 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Žádné události.

Anketa
Kolik nocí ročně přespíte v karavanu?

Do 14 nocí
Do 14 nocí
0% [0 Hlasy]

Do 30 nocí
Do 30 nocí
9% [1 Hlas]

Do 60 nocí
Do 60 nocí
55% [6 Hlasy]

Nad 60 nocí
Nad 60 nocí
36% [4 Hlasy]

Hlasy: 11
Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Začátek hlasování: 29.05.2022 19:21

Archív anket
3,761,380 návštěv